fbpx

Animasyon Seslendirme

Animasyon seslendirme dublaj hizmeti ile video projenize, whiteboard çalışmalarınıza ve her türlü 2D ve animasyon karakterlerinize ses veriyoruz. Bu hizmetimizde projenizin süresi, seslendirilecek farklı karakter sayısı ve yayın mecrası projenin fiyatını belirleyen unsurlardır. Projeniz için en uygun olduğunu düşündüğünüz seslendirmenler tarafından oluşturulacak ses castı için ses bankamızdaki profesyonel seslendirmen ekibinden ses seçimi yapabilir, dilerseniz bu seçimi sizin yerinize uzmanlarımız yapabilir. Oluşturulan ses cast’ındaki sesler tarafınıza mail olarak gönderilerek onayınızın ardından seslendirme dublaj aşamasına geçilir. Animasyon seslendirme hizmetiyle ilgili daha detaylı bilgi için iletişim sayfamızdan veya canlı destek’ten bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ANİMASYON SESLENDİRME NASIL YAPILIR?

Animasyon ve Dublaj seslendirme, hazır olan animasyona oluşturulan ses castı ile karakterlere ses vermeyi kapsamaktadır. Bu projeler dublaj stüdyosuna gelir, film baştan sona dek izlenerek varsa çevirisi yoksa karakterlere uygun ses seçimi yapılır. Sektörde buna ses castı oluşturma diyoruz. Oluşturulan uygun ses castı ile animasyon filmin dublaj provaları yapılır. Daha sonra kayıt aşamasına geçilir. Animasyon Dublaj ve Seslendirme işi seslendirme stüdyoları için eğlenceli seslendirme projelerindendir. Animasyon seslendirme yetenekleri ise taklit, ses değiştirme, şive yapabilme gibi üstün yetenekli kişilerden oluşması olmazsa olmazdır. Karakter sesi kimi zaman stüdyoda spontane olarak belirlenir. Karakteri görüp karar veren seslendirme yeteneği karakteri değişik alternatiflerle konuşur. Burada tabi son karar seslendirme yönetmenindedir.

Animasyon seslendirme yapılırken animasyonun trafiğine göre eğlenceli replikler dublaj yapılarak bol kahkahalı çalışma ortamı oluşur. Tabi her animasyon projesi esprili olmayabilir, ama genellikle esprili animasyon dublaj ve seslendirme işi seslendirme stüdyolarına sıkça gelen projelerdendir. Seslendirme yönetmeni almış olduğu karakter seslerini senkron hale getirerek karakterlere uygun forma getirir. Proje aşamasında yapılan animasyon dublaj işlemi bu aşamada bitmiştir. Montaj ve miksaj ardından varsa revizeler yapılarak, son aşama olan efektlendirme aşamasına geçilir. Animasyon filmde varsa ses efektleri uygun yerlere yerleştirilir. Efektlerle yapılan işlem, animasyon filmi daha güçlü hale getirir. Animasyon dublaj hizmeti veren ajansımızın ses bankasında bulunan seslendirme yeteneklerinin yanı sıra özel ses castı ile Animasyon projelerine ses vermektedir.

WhatsApp ile Hızlı Destek