fbpx

Anons Seslendirme ve Anons Sesleri

Anons Seslendirme ve Anons Sesleri

Anons Seslendirme ve Anons Sesleri

Anons Seslendirme ilan, duyuru, bilgilendirme, kampanya gibi kitleleri ilgilendiren, kamuya yapılan sesli çağrılardır. Bu sesli çağrılar gerek kapalı devre müzik yayınıyla gerekse basit bir mikrofon ve amplifikatör ile hedef kitleye duyurulabilir. Kapalı devre anonslarda seçilen anons sesleri önemli olduğu kadar kullanılan sunum dili çok önemlidir. Yapılacak anonsun spontane değil daha önceden hazırlanmış bir yazılı metin dahilinde hazırlanarak seslendirilmesi hata yapma riskini ortadan kaldıracaktır. Anons seslendirmeler genellikle mikrofonu açıp canlı seslendirilmektedir. Buda hata yapma riskini meydana getirmektedir. Bu seslendirme türleri birkaç kategori altında yapılmaktadır.

Anons Sesleri ve Anons Ses Türleri

  • Santral Anons seslendirme
  • AVM Anons Seslendirme
  • Mağaza içi Anons Seslendirme
  • Dinlenme Tesisi Anons Seslendirme
  • Hastane Anons Seslendirme
  • Havaalanı Anons Seslendirme
  • Asansör Anons Seslendirme
  • Uçak Kabin Seslendirme

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, özellikle sosyal medyanın yaygınlaşması ve kitlelere çok hızlı ulaşım anons seslendirme gibi hizmetleri popüler yapmıştır. Anonslara örnek verecek olursak; bir şirketin santralini aradınız. Sizi karşılayan daha önceden kaydedilmiş, robot sesi olmayan anonslar duyarız. ‘….. hoşgeldiniz dahili numarayı biliyorsanız tuşlayınız, bilmiyorsanız …… 1’i benzeri anonslar.

Veya dinlenme tesisinde otobüs yolculuğu esnasında mola vermişsinizdir. Mola esnasında hani ‘ ……….turizmin sayın konukları ……….tesislerine hoş geldiniz. Kaptanınız ihtiyaç molası vermiştir…’ gibi anonsları duymuşsunuzdur. Ya da alışverişe çıktınız ve markette gezinirken hoparlörden hemen ‘….ürününde yüzde elli indirim sizleri bekliyor, keyifli alışverişler dileriz’ gibi anonsları…

Uçakta yolculuk ediyorsanız kaptanın konuşmasını duyarsınız. ‘Kaptanınız konuşuyor; İstanbul’dan …. Uçuşumuz … yükseklikte devam ediyor… gibi uçuş bilgilerinin verildiği bir anons. İşte tüm bunların hepsi anons seslendirme hizmetlerine dahilinde sunulmaktadır.

Anons seslendirme hayatımızın her alanında var. Her gün o kadar anonsa maruz kalıyoruz ki. İşte tüm bu anons seslendirme hizmetinin verildiği yerler seslendirme ajanslarıdır.

Seslendirme ajanslarında kamu spotlarından tutun, bilgilendirme tanıtımlarına kadar bir dünya anons seslendirme hizmeti verilir.

Anons Seslendirme hizmeti kapsamına giren seçim anonslarını hepiniz bilirsiniz. Seçimler yaklaşırken siyasi parti otobüslerinde şarkılar çalınır, anonslar yapılır. Bu birçoklarını rahatsız etse de, aslında bu rahatsızlık anonsların doğru yerde ve doğru zamanda yayınlanmamasından kaynaklı operatör hatalarıdır diyoruz.

Anons seslendirme hizmeti içerisinde diğer hizmetlerden bir tanesi mağaza içi anons hizmetidir. Çok şubeli mağazalarda misafirler için çeşitli anonslar, sesli reklamlar, duyurular yapılır. İşte tüm bu hizmetlerin hepsi anons seslendirme hizmeti içeriğine girmektedir.

Yazımızın sonunda bilinçli bir tüketici oldunuz. Artık hangi seslendirme çeşitlerinin anons seslendirme, hangisinin reklam seslendirme, hangisinin dublaj olduğunu artık bilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

WhatsApp ile Hızlı Destek