Case study ifadesinin Türkçe tam karşılığı vaka analizi anlamındadır. Medya üretimi sektöründe ise case study; örnek olay anlamında kullanılır. Peki nedir bu örnek olay? Reklam ajansları, yapım şirketleri, creative ajanslar görsel içerik hazırlayıp müşteriye sunum aşamasında içeriği özetleyen ve anlatan bir içerik hazırlarlar. Müşteri bu ön sunum içeriği yani case study ile final çalışmayı aşağı yukarı tahmin eder veya üzerinde revize notları verir. Case study yukarıda tanımını yaptığımız şekliyle sektörde oldukça sık kullanılan tanımlar arasında yer alır.

Case study çalışmaları yapım şirketleri ve ajanslar için extra bir maliyet demek olduğundan case study seslendirmeleri de pahalı kaşe gerektirecek seslerle yapılmasa da olur. Tabi bunu müşteri davranışlarından edindiğimiz bazı tecrübeler olarak kabul ediniz. Seslendirme ve dublaj ajansımız bu ihtiyaçlar doğrultusunda Türkiye’deki ajanlar, yapım şirketleri kısaca medya üretimi sektöründe faaliyet gösteren görsel içerik üreticilerine case study seslendirmesi yapmaktadır. Oldukça başarılı seslendirme sanatçılarının ses tonlarıyla case study seslendirmeleri etkileyici, ikna edici, kimi zaman neşeli bir anlatımla yapılmaktadır.

Case study seslendirmelerinde dikkat ettiğimiz en önemli konuların başında ses seçimi gelmektedir. Seçilen ses ön gösterim ve olay vakası için çok önemlidir. Zira müşteri bu olay vakasının kalitesiyle sizi değerlendirebilir. Bu doğrultuda özenle seçilen sesler case study’nin keyifli sesli sunum ile müşteriye gösterilmesiyle sonuçlanır. Seslendirme ajansı tarafında case study için nasıl bir seslendirme bütçesi öngörüldüğü çok önemlidir. Bu durumda seslendirme ajansı bütçeye göre seslendirme sanatçılarını beğeninize sunar. Bütçeniz doğrultusunda tarafınıza gönderilen seslendirme sanatçıları arasından seçim yapabilirsiniz. Sizin için bütçeden ziyade projenize uygun sesi arıyorsanız ses bankasından uygun seslendirme sanatçıları arasından seçim yapabilirsiniz.