fbpx

Videolarınızı Türkçeleştirme

Videolarınızı istediğiniz dünya diline profesyonel tercüman ekibimizle çeviriyoruz.

Sınırsız Revizyon

Yaptığımız deşifre ve çevirileri sınırsız revize ederek yüksek müşteri memnuniyeti sağlıyoruz.

Hızlı Teslimat

Çeviri ve deşifre hizmetini mümkün olan en kısa sürede tarafınıza teslim ediyoruz.

Uygun Fiyat Garantisi

Sunduğumuz hizmetlerin piyasadaki en makul fiyatlar olduğunu garanti ediyoruz.

ÇEVİRİ DEŞİFRE ALTYAZI

Medya üretimi sektöründe video içerik üretimi alanındaki tecrübemizle altyazı çevirisi konusunda Türkiye’de birçok firmaya destek sağlıyoruz. Hızlı ve doğru çeviri sonuçlarına ulaşılan bu platformda 2 tip alt yazı çevirme işlemi uygulanmaktayız. Altyazı çevirmenler özel olarak yalnızca altyazı çeviri işlemleri için hazırlanmışlardır. Altyazı çeviri işlemlerinde diyalog yazısı yok ise; öncelikle native speaker uzman tarafından video izlenir ve deşifresi yapılır.

Böylelikle orijinal altyazı çevirisi için belge itinayla hazırlanabilir. Sonrasında her 2 dile yatkın uzmanımız tarafından altyazı tercümesi yapılır. İsteğe göre senkronizasyon (yazı- görüntü uyumu) da tarafımızca sağlanmaktadır. Altyazı çevirisi bittikten sonra video üzerinde uygulaması yapılmak suretiyle test edilir. Altyazı tercümesi tamamlanmış olarak size sunacağımız metniniz hem senkronize olmuş kodları ile hem de diyalog şekilde sunulabilir. Yazı önceden deşifre edilmiş ve yalnızca çevirisi isteniyorsa ” Fiyatı Hesapla ” butonuna basarak belgenizi seçebilir ve altyazı tercüme ücretlendirmesini anında sistem üzerinde öğrenebilirsiniz.

Çeviri Hesaplama Aracı

Metin Girişi - 1/7

VİDEOLARINIZI TÜRKÇELEŞTİRMENİN YOLU

Medya üretimi sektöründe görsel içeriklerinizi yabancı dilden Türkçeye çevirmek için çeviri dublaj veya altyazı hizmetini kullanırız. Dublaj veya altyazı işleminden önce iyi bir çeviri gereklidir. Çevirilerde en önemli husus videonun orijinal dilinden deşifresinin iyi yapılmasıdır. Deşifre metni eğer teknik bir metin ise çevirmenin konuya hâkim, kullanılan jargonu iyi bilen birisi olması gereklidir. Bazen deşifre metinlerin çevirisi birkaç kişi tarafından yapılır. Kontrolleri uzun sürer. Buradaki amaç en iyi ve uygun doğru kelimeyi bulma gayretidir. Çeviri aşaması bittikten sonra sırada görsel içeriğin altyazı mı yoksa dublaj mı yapılacağına karar vermek vardır.

  • DEŞİFRE ÇEVİRİ HİZMETİ

    Türkiye’de birçok ajans, firma ve yapım şirketi markaları için yabancı yapım videoları Türkçeleştiriyor. Sinema sektöründe de bu durum bu şekilde. Hollywood yapımı filmler, diziler deşifre yapıldıktan sonra dublaj veya altyazı olarak çevirisi yapılıyor. Deşifre bu anlamda videonun ana dilinde kâğıt üzerine aynen aktarılması. Ancak bu şekilde çevirisi yapılacak metne uygun doğru kelimeler kullanılıp çeviri sürecine başlanması gerekiyor. Çeviri süreci ise orijinal metnin doğru ve günlük hayatta kullanılan kelimeler ile yabancı dilden Türkçeye veya farklı bir dile çevirisinin yapılması. Reklam filmleri, tanıtım filmleri gibi görsel içerikler sinema filmleri veya dizilere oranla daha kolay çeviri ve dublaj yapılan hizmetlerden. Sinema filmleri veya dizilerde farklı karakterlerin ve dudak senkronizasyonlarının işin içerisine dahil olmasıyla durum daha da zorlaşıyor. Reklam ve tanıtım filmlerinde genel bir anlatıcının video süresi boyunca konuyu anlatması kolay gibi görünse de videonun konusu ve kullanılan teknik dil videoyu zorlaştırabiliyor. Örneğin ilaç firmasına ait bir reklam filmi ve tanıtıcı videonun çevirisi çok zordur. Mutlaka sektöre diline hâkim bir çevirmen tarafından deşifre edilmesi gerekiyor. Çevirisi yine sektöre ve teknik kelimelere aşina bir çevirmen tarafından yapılması mükemmel sonuç için önem arz ediyor.
  • DUBLAJ VE ALTYAZI HİZMETİ

    Görsel içeriklerin deşifre ve çeviri süreci tamamlandıktan sonra sırada tercihe göre dublaj veya altyazı seçeneği var. İşin maliyeti ve önemi görsel içeriğin altyazı mı yoksa dublaj mı yapılacağını belirliyor. Dublaj; reklam ve tanıtım filminde genel anlatıcıyı, sinema ve dizi filmlerde bir karakteri yeniden seslendirme işlemidir. Altyazı ise diyalog veya anlatım sırasında ekranda yazı olarak izleyiciyi bilgilendirmedir. Her sahneye eş zamanlanarak çoğu srt uzantılı olarak yazılır. Sinema filmlerinde son zamanlarda filmleri orijinal dilinde altyazılı izlemek popüler olsa bile altyazı takibi gözün çoğu zaman görüntüden kopması ve bazı sahnelerin kayıp olmasıyla sonuçlanıyor. Dünya sıralamasında Türkiye’de dublaj oldukça başarılı bir konumda. Karakterlere göre iyi oluşturulan ses castı başarılı film dublajlarını izleyici ile buluşturuyor. Reklam ve tanıtım filmi gibi yabancı dilde hazırlanan görsel içeriklerde altyazı dan ziyade daha çok dublaj hizmeti tercih edilmektedir. Genel anlatıcı veya voice over’a uygun bir ses seçimi ile videonun dublajı yapılır.

    Yabancı dilde hazırlanan görsel içeriklerinizin Türkçe veya farklı bir dile çevirinin yapılması için gerekli olan işlem sırasını artık biliyoruz. Deşifre, çeviri, dublaj, altyazı işlem sırasını takip ederek prodüksiyon maliyeti ödemeden yabancı dilde hazırlanan videolarınızın Türkçeye çevrisini yaptırabilirsiniz. Bu konuda seslendirme ajanslarından her kalem hizmetin ayrı ayrı ortalama maliyeti öğrenilebilir.

WhatsApp ile Hızlı Destek