Dublaj stüdyoları, dublaj işleminin seslendirme sanatçısı tarafından yapıldığı ve kayıt alınan yerlerdir.

Dublaj stüdyoları iki bölümden oluşmaktadır.

Seslendirme sanatçısının mikrofon ile buluştuğu bölüm dublaj stüdyosunun ‘recording hall’ birinci bölümü, kontrol masası ve kumandanın yer aldığı kısım ise ‘control hall’ ikinci bölümüdür. Dublaj işlemi seslendirme stüdyonun mikrofon bulunan bölümünde alınır. Diğer bölüm ses kayıt cihazlarının ve bilgisayarın bulunduğu bölümdür. Dublaj stüdyoları ses yalıtımı ve akustik yalıtımının iyi yapıldığı yerlerdir.

Dublaj stüdyolarında kayıt yapan onlarca firma arasında projenize uygun dublaj hizmetini alabileceğiniz kaliteli bir stüdyo bir elin parmaklarını geçmeyecektir.

Dublaj projesi için oluşturulan cast 10 kişinin üstünde ise dublaj stüdyosunda en az altmış metrekare bir yerin olması demektir. Dublaj castı stüdyoya tek tek ya da komple ekip olarak çağırılıp kayıt işlemi yapılacaktır. Dublaj stüdyolarında dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında, ekrandaki repliğe bakarak okuma yapmak geliyor. Zira senkron önemli bir ayrıntı.

İstanbul’da dublaj stüdyo kayıt hizmetleri veren BiberSA Prodüksiyon seslendirme ve dublaj ajansı dublaj projelerinizi hem kısa sürede hazırlıyor, hem de iyi bir cast oluşturarak sizleri memnun müşteriler arasına dahil ediyor.