fbpx

İmaj Seslendirme

İmaj Seslendirme

Bu gönderiyi paylaş

İmaj Seslendirme

İmaj Seslendirme markanızın reklam filmi, tanıtım filmi, viral reklam gibi reklam çeşitlerinin sonunda dış ses tarafından karakteristik bir ses ile marka ismi ve sloganın seslendirilmesidir. Dış sesin daha çok reklamların son bölümlerinde marka ismi ve sloganı seslendirmesidir. İzleyicinin, radyo reklamlarında dinleyiciyi etkileyen en etkili kısım burasıdır. İmaj seslendirme çoğu zaman film fragmanlarında da sıkça rastladığımız seslendirme şeklidir. İmaj seslendirme yapacak seslendirme sanatçısının seslendirme ajansı tarafından belirlenip, müşterinin onayıyla seçilmiş olması gereklidir. Reklam metinlerinde kampanyanın içeriğini farklı sesler seslendirse de imaj bölümünde iyi bir dış sesin imaj seslendirme yaptığını görürüz. İmaj seslendirme reklam seslendirmesine profesyonellik kattığı gibi akılda kalıcılığı da güçlü kılar.

Çoğu zaman radyo ID’lerinde ve televizyon jeneriklerinde rastladığımız olur. İmaj seslendirmen Radyo istasyonunun ismini, tanıtımlarını televizyonlarda tüm tanıtım ve fragmanları seslendirir. Radyo ve televizyon kanalları fragman ve ID seslendirmelerini çoğu zaman uzun vadeli anlaştığı dış ses dediğimiz imaj seslendirmenlerine yaptırır.

İmaj Seslendirme Karakteri

Seslendirme ve dublaj ajanslarının ses castı’nda yer alan seslendirme sanatçıları karakteristik ve genellikle erkek tok ses arasından seçilirler. Markanın imajı için erkek tok sesler daha çok tercih edilen sesler arasındadır. Erkek tok sesler ve bayan tok sesler imaj  konusunda tercih edilen seslendirmen türlerindendir. Zaman zaman seslendirme konuşunda marka ve sloganını seslendiren seslendirmenlerin çocuk sesler olduğunu görürüz. Çocuk sesler reklam metninin veya reklam senaryosunun formatına ve tarzına göre dış ses olup, imaj yapabilirler.

Alanında profesyonel seslendirme castı ve seslendirme sanatçılarıyla 10 yılı aşkın seslendirme tecrübesiyle BiberSA Prodüksiyon reklam filmleri, tanıtım filmleri, viral reklamlar, televizyon reklamları, radyo reklamları, internet reklamlarına ses veriyor. Profesyonel imaj seslendirme sanatçılarımızı aşağıdan dinleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp ile Hızlı Destek