Türkiye’de üretilen jingle, yani markaya, hizmete, ürüne yönelik şarkılı reklamlar üretildiği Jingle firmasına göre farklılıklar göstermektedir. Jingle bu anlamda hem jingle müzikleri, hem de sözleri bakımından jingle çalışmasına özel firmaları üretilen müziklerin melodilerinin ve sözlerinin ezberlenme, dile dolanma oranı yüksek olması eksenli çalışırlar, yaptıkları işler doğrultusunda da jingle fiyatları belirlerler. Etkili Jingle üretimi demek, dillere dolanmasının yanı sıra zengin altyapı çalışması anlamına gelmektedir.

Jingle Firmaları

Firmalar tarafından üretilen jingle farklı zamanlarda en az bir gün boyunca dinlenmelidir. Jingle bu şekilde sizde etkisi daha farklı olacaktır.
Jingle Firmalarının yüzde doksan dokuzluk bölümü İstanbul’da bulunmaktadır. Gerek müzik kalitesi anlamında, gerekse teknik altyapı anlamında İstanbul’da bulunan jingle firmaları jingle üretimi konusunda dünyada hatırı sayılır bir sıralamaya sahiptir. Türkiye’yi bu anlamda temsil eden il İstanbul’daki Jingle Firmalarıdır.

Müzik kalitesi tarafından jingle üretimi sektörüne bakacak olursak, jingle üretiminin iyi bir ekip işi olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Aranjöründen söz yazarına, vokalinden ses editörüne kadar iyi bir ekip; markanızı, ürününüzü, hizmetinizi temsil edecek kaliteli bir jingle işi çıkaracaktır. İstanbul Şişli’de bulunan BiberSA Prodüksiyon bu anlamda nitelikli jingle üretim ekibiyle yüzlerce markaya jingle üretimi yaparak rüştünü ıspatlamış Jingle firmalarındandır. Firmanın Jingle örneklerini dinleyip jingle siparişinizi verebilirsiniz.

Jingle Firmaları verdiği jingle hizmetinin kalitesi anlamında geri dönüşümünü sokakta birini markanızın şarkısını mırıldanırken dinlediğinizde anlayacaksınız.