Jingle fiyatları neye göre belirlenir, jingle yaptırmaya karar verenlerin hepsinin ortak sorusudur. Bu sihirli müziklerin ne kadar maliyet ile yapıldığını merak ederler. Bunun için bir jingle stüdyosunu ararsanız bu sorunun cevabını öğrenebilirsiniz. Hatta bazı jingle stüdyolarının canlı destek hattından müşteri temsilcisine yazarak iletişim kurabilirsiniz.

Jingle Fiyatları

Peki, bu kadarı iyide Jingle ücretleri neye göre belirlenir? Güzel bir soru sordunuz hemen açıklayalım. Jingle fiyatları marka ürün ve ya hizmet için hazırlanacak müzik, ana melodi jingle için ana iskeleti oluşturur. Jingle müziğinde kullanılacak enstrümanlar ne kadar çeşitliyse bütçe o kadar kabarık çıkacaktır. Türkiye’de bu anlamda kartlarını açık oynayan bir Jingle stüdyosu var! BiberSA Prodüksiyon tüm sektörde faaliyet gösteren firmalara özel jingle hazırlarken web sayfasından fiyatlarla ilgili net bilgi sunuyor. Tabi jingle fiyatları belirlenirken sadece müziğin içerisindeki enstrümanlar etkili değil. Jingle hazırlandıktan sonra yayınlanacağı mecra, ne kadar süre yayında kalacağı gibi parametrelerde bir o kadar önem arz ediyor.

Diğer bir fiyat belirleyici konu ise vokal seçimi yapmaktır. Vokal popüler birimi? Kadın mı? Erkek mi? Kaşe bedeli nedir? Gibi bilgilerden sonra Jingle stüdyosu, jingle fiyatlarıyla ilgili bilgiyi size vermeden önce marka ile ilgili brief isteyecektir. Sizin ne istediğinizi tespit ettikten sonra artık jingle fiyatları ile ilgili net bir bilgiye sahip olabilirsiniz.