fbpx

Jingle Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Jingle Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Jingle Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Jingle fiyatları neye göre belirlenir, jingle yaptırmaya karar verenlerin hepsinin ortak sorusudur. Bu sihirli müziklerin ne kadar maliyet ile yapıldığını merak ederler. Bunun için bir jingle stüdyosunu ararsanız bu sorunun cevabını öğrenebilirsiniz. Hatta bazı jingle stüdyolarının canlı destek hattından müşteri temsilcisine yazarak iletişim kurabilirsiniz.

O dillerimizden düşmeyen melodisini bile duysak hemen devamını getirdiğimiz akıllara kazınmış jingleların nasıl yapıldığını Jingle Stüdyoları ve Şarkılı Reklam yazımızda sizlerle paylaşmıştık şimdi ise benim markamında bir şarkısı olsun onunla anımsansın diyenler için. Markanızın bir şarkısı için ne kadar maliyetli bir iş olduğuna gelin birliktte bakalım. Bunun için bir jingle stüdyosunu ararsanız bu sorunun cevabını öğrenebilirsiniz. Hatta bazı jingle stüdyolarının canlı destek hattından müşteri temsilcisine yazarak iletişim kurabilirsiniz.

JİNGLE FİYATLARI

Peki ama neye göre belirleniyor bu fiyatlar diyorsanız güzel bir soru sordunuz hemen açıklayalım. Jingle fiyatları marka ürün ve ya hizmet için hazırlanacak müzik, ana melodi jingle için ana iskeleti oluşturur. Jingle müziğinde kullanılacak enstrümanlar ne kadar çeşitliyse bütçe o kadar kabarık çıkacaktır. Türkiye’de bu anlamda kartlarını açık oynayan bir Jingle stüdyosu var! Evet BiberSA Prodüksiyon dediğinizi duyar gibiyim. Doğru tüm sektörde faaliyet gösteren firmalara özel jingle hazırlarken web sayfasından fiyatlarla ilgili net bilgiler sunarak müşteriyi çıkabilecek sürpriz masraflardan  koruyor. Peki jingle fiyatlarını sadece enstürmanlar mı belirliyor dersiniz? Elbette ki jingle fiyatları belirlenirken sadece müziğin içerisindeki enstrümanlar etkili değildir. Jingle hazırlandıktan sonra yayınlanacağı mecra, o mecrada ne kadar süre yayında kalacağı gibi parametrelerde bir o kadar önem arz ediyor. Diğer bir fiyat belirleyici konu ise vokal seçimi elbette ki. Vokal popüler biri mi? Kadın mı? Erkek mi? Kaşe bedeli nedir? Gibi sorular burada çok büyük değişkenler olup fiyatlandırmaya yansıyor. Bunun seçimi yapıldıktan hemen sonra Jingle stüdyosu sizden brief alarak ne istediğinizi, tanıtımı yapılacak şeyin ne olduğunu ve nelerin vurgulanması gerektiğini değerlendirerek jingle fiyatlarını net bir şekilde size sunar.

Bu gönderiyi paylaş

WhatsApp ile Hızlı Destek