fbpx

Jingle Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Jingle Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Jingle Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Jingle fiyatları konusu jingle yaptırmaya karar veren kurumların ortak sorusudur. Bu sihirli müziklerin ne kadar maliyet ile yapıldığı konusundaki etkenler üzerine sizleri elimizden geldiğince aydınlatmak isteriz.

O dilimizden düşmeyen, melodisini bile duysak hemen devamını getirdiğimiz, akıllara kazınmış jingleların nasıl yapıldığını “Jingle Stüdyoları ve Şarkılı Reklam” yazımızda sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise benim markamın da bir şarkısı olsun, onunla anımsansın diyenler için, marka şarkısının ne kadar maliyetli bir iş olduğuna gelin birlikte bakalım. Bu konuda net fiyatlarla konuşmamız mümkün olmayacak ancak fiyatları etkileyen faktörler üzerine bilgi vereceğiz.

Net bir fiyat bilgisi almak isterseniz bir jingle stüdyosunu arayabilir ve proje içeriğine göre bu sorunun cevabını öğrenebilirsiniz. Hatta bazı jingle stüdyolarının sağladığı canlı destek hattından müşteri temsilcisine yazarak iletişim kurabilirsiniz.

Neye göre belirleniyor bu fiyatlar?

Jingle fiyatlandırmasında, marka, ürün veya hizmet için hazırlanacak müzik, jingle’ın ana iskeletini oluşturur. Bu iskelet üzerine yapılan jingle müziğinde kullanılacak enstrümanlar ne kadar çeşitliyse bütçe o kadar kabarık çıkacaktır. O sebeple bütçenizi aşan projeler için enstrüman içeriğinde değişiklik talebinde bulunmalı, belki daha sade bir müzik kullanmalısınız.

Peki jingle fiyatlarını sadece enstrümanlar mı belirliyor dersiniz?

Elbette ki jingle fiyatları belirlenirken sadece müziğin içerisindeki enstrümanlar etkili değildir. Jingle hazırlandıktan sonra yayınlanacağı mecra, o mecrada ne kadar süre yayında kalacağı gibi parametrelerde bir o kadar önem arz ediyor. O sebeple jingle projelerinizde bu detayları önceden brief dosyanızda sunmalı ve bütçe hesaplamanızı buna göre yapmalısınız.

Diğer bir fiyat belirleyici konu ise vokal seçimi

“Vokal popüler biri mi? Kadın mı? Erkek mi? Kaşe bedeli nedir?” gibi sorular burada çok büyük değişkenler olup fiyatlandırmaya yansıyor. Bunun seçimi yapıldıktan hemen sonra jingle stüdyosu sizden brief alarak ne istediğinizi, tanıtımı yapılacak şeyin ne olduğunu ve nelerin vurgulanması gerektiğini değerlendirerek jingle fiyatlarını net bir şekilde size sunar.

Bu anlamda tüm sektörleri kapsayan hizmet alanımızla, BiberSA Prodüksiyon olarak sizlere hizmet verebilmekteyiz. Hizmet verme sürecinde müşterilerimiz her süreçte bilgilendirilir ve böylece sürpriz masraflardan koruma sağlarız.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp ile Hızlı Destek