fbpx

MARKANIZIN ŞARKISI VAR MI?

Jingle Vokallerimizi Dinleyin!

Jingle müzik yapımı, marka müziği, kurumsal müzik yapımı, şarkılı reklam üretimi yapan jingle ajansı olarak, Türkiye’nin en ünlü vokal seçenekleri ve söz yazarlarıyla marka, hizmet veya ürün için etkili ve akılda kalıcı jingle üretiyoruz. Jingle yapımı konusundaki fiyat politikamızı müzik temelli oluşturup stok müziklerle hazırlanan jingle lara farklı, özgün müziklerle hazırlanan jingle lara farklı fiyat politikası uyguluyoruz. Böylelikle tercihinize uygun, istekleriniz doğrultusunda hazırlanan bir bütçeyi satın almış oluyorsunuz. Stok müziklerimiz kullanım ve telif hakları satın alınmış müziklerden oluşmaktadır. Özgün jingle müziklerin tüm telif hakları proje sonunda müşterilerimize muvafakat name ile teslim ediyoruz.

Türkiye’de birçok ünlü markaya hazırladığımız özel şarkıları televizyon, radyo, sosyal medya gibi mecralarda yayınlandı, dillere dolandı. Türkiye’de en çok marka müzikleri üreten ajans olma konusundaki liderliğimizi sürdürüyoruz. Aynı zamanda Türkiye’de birçok radyo istasyonunun radyo ve dj için jingle ve id çalışmaları BiberSA Prodüksiyon mutfağından çıktı. Jingle yapım stüdyomuzda tarz olarak en popüler müzikleri genellikle pop ve rap oluşturuyor. Anadolu markaları ise markanın sektörüne ve hitap ettiği kitleye göre Türk müziği enstrümanlarını barındıran melodiler tercih ediyor. Sizde jingle vokallerimiz ve müziklerimiz arasından markanız için en iyi olanı seçin. Markanız ticaretin unutulmaz şarkıları arasındaki yerini alsın.

JİNGLE VOKALLERİ

JİNGLE ÖRNEKLERİ

JİNGLE FİYATLARI HESAPLAMA ARACI

Jingle Fiyatı Hesaplama
10

TOPLAM TUTAR:

{math_result} ₺

SIKÇA SORULAN SORULAR

 • JİNGLE NEDİR? NASIL YAPILIR?

  Marka, hizmet ya da ürün için hazırlanan şarkılı müzikal, reklamlara jingle diyoruz. Marka, hizmet ya da ürün için alınan detaylı ön bilgiler doğrultusunda metin yazarı tarafından jingle sözleri yazılıyor. Daha sonra aranjör sözleri müzik ile aranje ederek ana melodiyi ortaya çıkarıyor. Bu aranje aşamasında müzikte kullanılacak enstrümanlar da seçiliyor. Jingle yapımında Son aşamamız ise vokal seçimi ve okuma. Jingle, Melodiye uygun vokal tarafından okuması yapılarak, Jingle dediğimiz şarkılı reklam ortaya çıkmış oluyor.
 • STOK MÜZİK İLE JİNGLE

  Stok müzikler diğer adıyla hazır müzikler. Serbest melodiyle önceden oluşturulmuş, çeşitli tarz ve kategorilerde müziklere verilen sektörel bir isimdir. Stok müziklerle yapılan jingle çalışmalarında markadan alınan brief doğrultusunda markaya, hizmete veya ürüne yönelik üç farklı tarzda stok müzik gönderilir ve birisini seçmesi istenir. Seçilen stok müzik üzerine marka, hizmet veya ürün için şarkı sözleri yazılır. Müşterinin onayına sunulan sözler için varsa revizeler değerlendirilir. Sözler prozodiye uygun şekilde pilot okuma yapılarak müşterinin beğenisine sunulur.

  Müşterinin onayını takiben final okuması erkek veya kadın vokal eşliğinde yapılarak teslim edilir. Stok müzikler ile hazırladığımız jingle çalışmaları tamamen kendi stok müzik bankamızdan olup, hiçbir yayın mecrasında yayınlanmasında bir yasal engel yoktur. Stok müzik için telif hakkı muvafakatnamesi imzalı ve kaşeli olarak tarafınıza teslim edilmektedir.

 • ÖZEL MÜZİK İLE JİNGLE

  Markaya özel hazırlanan müzikler eşsiz, aranje edilen müzikler kategorisindedir. Özel müzik tasarımı stok müziklere oranla bütçe olarak öne çıkmaktadır. Marka, hizmet veya ürüne özel hazırlanan müzikler özel lisanslama ile sadece markaya özel müzik olarak süreli veya süresiz olarak kullanılırlar. Özel müzik ile hazırlanan jingle çalışmalarında markadan alınan brief doğrultusunda öncelikle marka için üç alternatifli söz yazılır. Sözler onay için marka tarafıyla paylaşılır. Onayın ardından sözler aranje edilerek ana melodi ortaya çıkarılır.

  Enstrüman seçimleri ve tarz belirlendikten sonra vokal ile pilot okuma gerçekleştirilip müşteri onayına sunulur. Müşteri tarafından onaylanan çalışma final okumaları için yeniden kaydedilir, varsa revize talepleri değerlendirilir. Markaya özel hazırlanan müzikler isteğe göre süreli veya süresiz olarak marka adına tescil ettirilerek tüm telif hakları imzalı ve kaşeli olarak teslim edilir. Özel müzik ile hazırlanan jingle çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için bizi arayın.

 • JINGLE VE DİNLEYİCİ ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

  Jingle yapılıp yayınlandığı andan itibaren efektif frekans oldukça önemlidir. Efektif frekans istenilen etkinin yani jingle için bakıldığında akılda kalabilmesi için kaç kere hedef kitleye ulaşması gerektiğini gösterir. Hedef kitlenin maruz kalma süresiyle etkilenme süresi doğru orantılıdır. Jingle yayınlandıktan sonra “Day After Recall” testleri uygulanır. Bu testler reklam yayınlanmaya başladıktan 15-24 saat sonra çıkan hatırlanma oranını belirler. Böylelikle jingle’ın başarısıda belirlenmiş olur
WhatsApp ile Hızlı Destek