fbpx

Kiralık Ses Kayıt Stüdyoları

Kiralık Ses Kayıt Stüdyoları

Kiralık Ses Kayıt Stüdyoları

Seslendirme ve Dublaj konusunda seslendirme sanatçılarının sesini kaydetmek için profesyonel ses kayıt stüdyolarına ihtiyaç vardır. Home Stüdyolarda olacak işler değil bunlar. Günümüzde ses kayıt teknolojilerinin ileri seviyede olması kayıt imkanlarını çeşitlendirse bile seslendirme yönetmenine ihtiyaç vardır. Seslendirme yönetmenleri profesyonel seslendirme stüdyolarında bulunur. Seslendirme sanatçısı ancak bir yönetmen tarafından yönlendirildiğinde sesi tam anlamıyla doğru kullanılmış olur. Çünkü hiçbir seslendirme sanatçısı kendini kendilik siz olarak dinleyemez. Sesini kaydedip dinlese bile… Ancak üçüncü veya dördüncü kişilere ihtiyaç vardır. Vurgu hatalarını, doğru telaffuzları ancak tecrübeli işi bilen bir seslendirme yönetmeni tarif edebilir. Türkiye’de seslendirme ve dublaj yapan saatlik veya günlük seslendirme stüdyoları vardır. Kiralık seslendirme stüdyoları yönetmensiz veya yönetmenli bir şekilde müşterilerine hizmet verirler. Örneğin seslendirme sanatçısı eşliğinde stüdyoya giderseniz 15 dakikalık bir videonun 1 saat içerisinde seslendirmesinin yapıldığını bilin yeter. Seslendirme stüdyosunu 1 saatliğine kiralayabilirsiniz.

Ses stüdyosu kiralama fiyatları

Seslendirme stüdyoları saatlik günlük şeklinde kiralanmaktadır. Seslendirme stüdyosunda ne yaptığınız çok önemli değil. Milyon dolarlık bir proje bitiriyor olabilirsiniz. Ödemeniz gereken tutar seslendirme stüdyosunun kirası olacaktır. Türkiye’de seslendirme stüdyolarının kiralama maliyeti saatlik seslendirme yönetmeniyle birlikte bin- iki bin lira civarında değişiyor. Seslendirme yönetmeni olmadan kiralama yaptığınızda bin lirayı gözden çıkarmanız gerekiyor. Kiralık ses kayıt stüdyosu Ses prova kayıtları daha fazla zaman aldığından seslendirme stüdyolarının uzun süreli kiralamalarda uygun fiyat politikası uyguladığını söyleyebiliriz.

Seslendirme stüdyosu ekipmanları

Seslendirme dublaj stüdyolarında genellikle farklı teknolojiler kullanılır ancak aşağı yukarı aynı amaca hizmet eder. Dublaj ekipmanları stüdyolarda farklı seslendirme ekipmanları farklı müzik ekipmanları daha farklıdır. Eğer vokal kaydı alacaksanız mutlaka vokal mikrofonu, ses veya dublaj kaydı alacaksanız ona uygun bir mikrofon, enstrüman kaydı alacaksanız yine uygun bir mikrofon tercihi yapmalısınız. Yine kiraladığınız stüdyoda ses kayıtçıları da çok çok önemli. Zira sesi hangi formatta talep ettiğiniz daha convert edilmeden karar verilmesi gereken bir husus. Kiraladığınız stüdyo size bu konuda yardımcı olacaktır ancak bunları kiralayanında bilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Bu gönderiyi paylaş

WhatsApp ile Hızlı Destek