fbpx

Reklam Filmi İhtiyacınız mı var?

Profesyonel ekibimizle tanışın!

Potansiyel müşterilerinize ve hedef kitlenize ulaşmanın isabetli yolu iyi bir brief alınmış, brief’e göre iyi bir senaryo yazılmış, profesyonel bir ekip ile çekimi yapılmış ve çok iyi bir post prodüksiyon ile color, kurgu ve montajı tamamlanmış bir reklam filminden geçiyor. BiberSA Prodükisyon reklam filmi çekim sürecinde tüm bu etapları profesyonel ekibiyle siz değerli müşterilerine sunuyor. Reklam filminin brief, çekim, post ve final sürecine kadar tüm aşamaları profesyonel ekimiz tarafından büyük bir özveri ile hazırlanıyor. Reklam filmi yapımında en önemli hamle çok iyi bir fikir. Kreatif düşünen metin yazarlarımız brief doğrultusunda bol alternatifli reklam senaryoları oluşturup beğeninize sunuyor. Seçtiğiniz senaryo ve fikir üzerinden ileri teknoloji çekim ekipmanlarıyla çekimler yapılıyor. Post prodüksiyon aşamasında ise her biri kendi personellerimiz ile color garading, color correction, kurgu ve montaj yapılıp pilot seslendirme ile beğeninize sunuluyor. 2D & 3D Animasyon, Pre Roll Video, Case Study, Live Action, Motion Graphic, Storyboard, Reklam Filmi, Etkinlik Videoları vb. gibi daha birçok görsel içerik üretimiyle marka, ürün ve hizmetinize güç katılıyoruz. Profesyonel ses cats ımızla reklam filmlerinizi profesyonel seslendirme sanatçılarıyla seslendiriyoruz. İletişim sayfamızdan santrale takılmadan doğrudan müşteri temsilcimiz ile görüşerek teklif isteyebilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 • REKLAM FİLMİ NASIL HAZIRLANIYOR?

  Reklam filmi yapım hizmetleri veya reklam filmi çekimi olarak medya üretimi sektöründe kullanılan bu tanımlar son zamanlarda görsek içerik üretim başlığı altında kullanılmaya başlamıştır. BiberSA Prodüksiyon olarak reklam filmi yapım ve post prodüksiyon hizmetlerini butik olarak yürütmekteyiz. Reklam filmi yapımı hizmetinin tamamında projeyi yönetiyoruz. Projenin reklam filmi metin yazarlığı veya senaryo, story board, seslendirme, post prodüksiyon gibi masada tamamlanan, sanat yönetmenliği, görüntü yönetmenliği, makeup ve ekipman temini gibi sahada yapılan işlere kadar tamamını yürütüyoruz. Reklam filmi yapım hizmetinin en önemli mihenk taşını ‘fikir’ oluşturuyor. İyi fikir her zaman çok kazandırıyor. Reklam filmi prodüksiyonunun en önemli hizmetlerinden bir diğer önemli hizmet ise seslendirme. Ses seçimi reklam filminin adeta kaderini belirliyor.
 • REKLAM FİLMİ ÇEKİM SÜRECİ NASIL İŞLİYOR?

  Reklam filmi çekimleri sahada, stüdyoda veya platolarda yapılır ve biz tüm bunlara mekân diyoruz. Mekân tayini senaryoya göre yapılmaktadır. Kiralama yapılan mekânda öncelikle reklam filminin konseptine göre ışık ayarlaması yapılır. Pilot çekimler ve yine ışık ayarlamasının ardından senaryo doğrultusunda reklam filmi çekimi tamamlanmaktadır. Çekim sürecinin içerisinde makeup, sesli çekim, ışık, kameralar ve diğer stüdyo ekipmanları yer alır. Çekim süreci mutlaka fotoğraf veya video kaydı yapmak suretiyle ilerlemelidir. Çekim süreci içerisinde backstage dediğimiz reklam filmi çekim sürecinin hikayesinin yer aldığı çekimde yapılmaktadır ve bu sürece dahil çekimlerdendir. BiberSA Prodüksiyon olarak reklam filmi çekim sürecini en iyi şekilde yöneterek müşterilerimize kaliteli hizmet sunabilmek için en iyi ekip, en iyi ekipman mantığını düstur edinerek, projeleri bu doğrultuda yönetiyoruz.
 • POST PRODÜKSİYON SÜRECİ NASIL İŞLİYOR

  Reklam filmi çekim sürecinden sonraki aşama post prodüksiyon aşamasıdır. Neden ‘post’? çünkü bu süreç revizelerin bol olduğu bir süreçtir ve sürekli filmle ilgili sahneler müşteriye post edilir. Post prodüksiyon süreçlerinin tümü masa başında yönetilir. Masa başında çeşitli video edit programlarıyla reklam filminin kurgu, color correction, color grading ve montaj süreçleri yönetilir. Bu süreçlerin tamamına post prodüksiyon diyoruz. BiberSA Prodüksiyon olarak post prodüksiyon aşamasında Türkiye’nin en iyi teknik ekibine sahibiz. İşinizi söz verdiğimiz zamanda teslim ediyoruz ve sınırsız revizyon desteği sağlıyoruz.
 • REKLAM FİLMİ YAPIM FİYATLARI NEYE GÖRE BELİRLENİYOR?

  Reklam filmi yapım hizmetini oluşturan birçok ek hizmet olduğundan reklam filmleri fiyatlarından kesin olarak bahsedilmez. Reklam verenin veya senaristin kafasındaki hayale göre bütçe çalışması yapılır. Reklam filmi yapımlarında genellikle senaryo belirlendikten ve story board çalışması yapıldıktan sonra kesin bütçe çalışılır. Bütçe çalışması yapılırken müşteriyle şu anket yapılır.

  1- Reklam filminizi hangi mecrada yayınlamayı düşünüyorsunuz?

  2- Reklam filminizde sadece fotoğraf görsellerini mi kullanmak istiyorsunuz?

  3- Reklam filminizde sadece gerçek video görüntülerimi kullanmak istiyorsunuz?

  4- Reklam filminizde oyuncu, sunucu, aktör gibi cast gerektiren gerçek kişiler kullanmak istiyor musunuz?

  5- Lütfen markanız ile ilgili detaylı brief verebilir misiniz?

  6- Markanızın, hizmetinizin veya ürününüzün neyinin ön plana çıkmasını istiyorsunuz?

  7- Daha önce izlediğiniz çok beğendim dediğiniz reklam filmlerinin ilk üç tanesini sıralar mısınız? Bu anket sorularından sadece birkaçını oluşturuyor.

   

  Bu sorular doğrultusunda müşterinin kafasında nasıl bir reklam filmi modeli yattığının tüyolarını öğrenmiş oluyoruz.

WhatsApp ile Hızlı Destek