Reklam Film Yapımı

BiberSA Prodüksiyon Seslendirme Dublaj Ajansı olarak sizler için sunduğumuz reklam filmleri örneklerimizi izlediğiniz bu sayfada farklı sektörlerde faaliyet gösteren müşterilerimizin çalışmaları yer almaktadır. Reklam Filmleri başlığı altında, Tanıtım Filmi, Tanıtıcı Reklam, Masaüstü Reklam, Viral Video Reklam, 3D Modelleme gibi hizmetler yer almaktadır. Reklam Film’leri adı altında bu kadar farklı isimlerin veriliyor olması Reklam Filmi’nin kullanım mecrası ve yapım tekniği ile alakalıdır.

Prodüksiyon gerektiren büyük reklam filmi projelerinde bütçelendirme çalışmaları, Post Prodüksiyon çalışmalarına oranla daha fazladır. Cast oluşturulan, reklam yüzü seçilerek, bir ve ya birden fazla oyuncunun yer aldığı, mekan seçimleri yapılarak hazırlanan prodüksiyonlar bütçelendirilmesi gereken çalışmalardır. Reklam Filmi hizmetimiz için bibersa.com iletişim sayfamızdan bize ulaşarak, aklınızdaki reklam çalışması için bir teklif isteyebilirsiniz.

Reklam Filmi hizmetimiz den farklı kiralık Canon Mark III, Kiralık Arri Alexa, Kiralık ışık ve ses ekipmanları, Kiralık Kamera ve Ekipmanları, Kiralık Drone ve operatörleri hizmetimiz de mevcuttur. Reklam Film’leri hizmetimizin içeriğinde ayrıca Reklam Senaryosu hizmeti de BiberSA Prodüksiyon’un tecrübeli yazım ekibi tarafından verilmektedir. Reklam Filmi hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşın.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 • REKLAM FİLMİ YAPIMI

  Reklam filmi yapım hizmetleri veya reklam filmi çekimi olarak medya üretimi sektöründe kullanılan bu tanımlar son zamanlarda görsek içerik üretim başlığı altında kullanılmaya başlamıştır. BiberSA Prodüksiyon olarak reklam filmi yapım ve post prodüksiyon hizmetlerini butik olarak yürütmekteyiz. Reklam filmi yapımı hizmetinin tamamında projeyi yönetiyoruz. Projenin reklam filmi metin yazarlığı veya senaryo, story board, seslendirme, post prodüksiyon gibi masada tamamlanan, sanat yönetmenliği, görüntü yönetmenliği, makeup ve ekipman temini gibi sahada yapılan işlere kadar tamamını yürütüyoruz. Reklam filmi yapım hizmetinin en önemli mihenk taşını ‘fikir’ oluşturuyor. İyi fikir her zaman çok kazandırıyor. Reklam filmi prodüksiyonunun en önemli hizmetlerinden bir diğer önemli hizmet ise seslendirme. Ses seçimi reklam filminin adeta kaderini belirliyor.
 • REKLAM FİLMİ ÇEKİM SÜRECİ

  Reklam filmi çekimleri sahada, stüdyoda veya platolarda yapılır ve biz tüm bunlara mekân diyoruz. Mekân tayini senaryoya göre yapılmaktadır. Kiralama yapılan mekânda öncelikle reklam filminin konseptine göre ışık ayarlaması yapılır. Pilot çekimler ve yine ışık ayarlamasının ardından senaryo doğrultusunda reklam filmi çekimi tamamlanmaktadır. Çekim sürecinin içerisinde makeup, sesli çekim, ışık, kameralar ve diğer stüdyo ekipmanları yer alır. Çekim süreci mutlaka fotoğraf veya video kaydı yapmak suretiyle ilerlemelidir. Çekim süreci içerisinde backstage dediğimiz reklam filmi çekim sürecinin hikayesinin yer aldığı çekimde yapılmaktadır ve bu sürece dahil çekimlerdendir. BiberSA Prodüksiyon olarak reklam filmi çekim sürecini en iyi şekilde yöneterek müşterilerimize kaliteli hizmet sunabilmek için en iyi ekip, en iyi ekipman mantığını düstur edinerek, projeleri bu doğrultuda yönetiyoruz.
 • REKLAM FİLMİ POST PRODÜKSİYON

  Reklam filmi çekim sürecinden sonraki aşama post prodüksiyon aşamasıdır. Neden ‘post’? çünkü bu süreç revizelerin bol olduğu bir süreçtir ve sürekli filmle ilgili sahneler müşteriye post edilir. Post prodüksiyon süreçlerinin tümü masa başında yönetilir. Masa başında çeşitli video edit programlarıyla reklam filminin kurgu, color correction, color grading ve montaj süreçleri yönetilir. Bu süreçlerin tamamına post prodüksiyon diyoruz. BiberSA Prodüksiyon olarak post prodüksiyon aşamasında Türkiye’nin en iyi teknik ekibine sahibiz. İşinizi söz verdiğimiz zamanda teslim ediyoruz ve sınırsız revizyon desteği sağlıyoruz.
 • REKLAM YAPIM FİYATLARI

  Reklam filmi yapım hizmetini oluşturan birçok ek hizmet olduğundan reklam filmleri fiyatlarından kesin olarak bahsedilmez. Reklam verenin veya senaristin kafasındaki hayale göre bütçe çalışması yapılır. Reklam filmi yapımlarında genellikle senaryo belirlendikten ve story board çalışması yapıldıktan sonra kesin bütçe çalışılır. Bütçe çalışması yapılırken müşteriyle şu anket yapılır.

  1- Reklam filminizi hangi mecrada yayınlamayı düşünüyorsunuz?

  2- Reklam filminizde sadece fotoğraf görsellerini mi kullanmak istiyorsunuz?

  3- Reklam filminizde sadece gerçek video görüntülerimi kullanmak istiyorsunuz?

  4- Reklam filminizde oyuncu, sunucu, aktör gibi cast gerektiren gerçek kişiler kullanmak istiyor musunuz?

  5- Lütfen markanız ile ilgili detaylı brief verebilir misiniz?

  6- Markanızın, hizmetinizin veya ürününüzün neyinin ön plana çıkmasını istiyorsunuz?

  7- Daha önce izlediğiniz çok beğendim dediğiniz reklam filmlerinin ilk üç tanesini sıralar mısınız? Bu anket sorularından sadece birkaçını oluşturuyor.

   

  Bu sorular doğrultusunda müşterinin kafasında nasıl bir reklam filmi modeli yattığının tüyolarını öğrenmiş oluyoruz.

WhatsApp ile Hızlı Destek