fbpx

Reklam Filmi Dublaj

Televizyon ve sosyal medyada kullanılan görsel içeriklerin büyük bölümünü reklam filmleri oluşturmaktadır. Reklam filmleri; marka eksenli tanıtım amaçlı hazırlanan video prodüksiyonlarıdır. Dolayısıyla reklam filmlerinde tanıtım filmlerine kıyasla okunuş itibariyle daha güçlü ifadeler ve baskın bir anlatımla seslendirilmesi icap eder. Reklam filmlerinde diksiyon, vurgu, tonlamalar çok çok önemlidir. Reklam film seslendirme işi diğer seslendirme projelerine göre daha hata kaldırmayan bir iştir. Reklam filmi seslendirmen seçimi de çok büyük önem arz etmektedir. Reklam filmi seslendirmesi yapacak seslendirme sanatçısının konuşmasını yapacağı markanın ruhuna uygun konuşma yapması gerekmektedir. reklam filmi seslendirme projelerinde özellikle marka sesleri kullanmalarının nedeni budur.

Reklam Filmi Dublaj Fiyatları

Reklam filmi seslendirme fiyatları belirlenirken müşteriden üç konuda brief alınır. 1- reklam filminin hangi mecrada yayınlanacağı 2- reklam filmini kimin seslendireceği (seslendirmenin kaşe bedeli) 3- reklam filminin belirtilen yayın mecrasında ne kadar süre yayında kalacağı. Bu üç konuda alınan bilgiler doğrultusunda reklam filminin senaryosuna göre seslendirme yapılarak reklam filmi yayına hazır hale getirilir. Reklam filmi seslendirme projelerinde seslendirme sanatçılarının bulunduğu ses cast’ından seslendirmen seçimi yapılması ve seçilen sesin kaşe bedeli fiyat belirleyici bir unsurdur. Ses bankasından seslendirmen seçimi yapabileceğiniz gibi projeniz ile ilgili ajansımızdan ses önerisi isteyebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Reklam filmleri bir senaryo dahilinde hazırlanır. Reklam filmi senaryosu seçilen seslendirmen ile prova edilir ve filmin ruhuna uygun olan en uygun ton ile seslendirme stüdyosunda kayıt alınır. Alınan ses kaydı ile ses tasarımı yapılır. Reklam filmi için varsa dublaj ve efektlendirme yapılarak reklam filmi yayına hazır hale getirilir. Kayıt esnasında seslendirme stüdyosunda seslendirmen ve seslendirme yönetmeni organize biçimde çalışırlar. Zira kulağa hoş gelmeyecek bir tok reklam filminde anlam kaymasına yok açabileceğinden tedbirli olmak gereklidir. Seslendirme sanatçıları ses verdikleri bazı reklam filmlerinin dışında çeşitli anlaşmalar gereği film yayınlandığı süre boyunca başka bir markaya ses vermezler. Bazı firmaların bu konudaki hassasiyetlerine cevap veren ekibimiz aynı sektörde faaliyet gösteren firmaların diğerlerine reklam filminin yayın süresi dolduktan sonra ses verirler.

Reklam Filmi Dublaj Örnekleri

WhatsApp ile Hızlı Destek