fbpx

Ses Bankası Nedir?

Ses Bankası Nedir?

Bu gönderiyi paylaş

Ses Bankası Nedir?

Ses Bankası Nedir?

Ses bankası; seslendirme ve dublaj sanatçılarının, ses yeteneklerinin, vokallerin yer aldığı bir platformdur. Ses ihtiyacı olan proje ile seslendirme sanatçılarını, Seslendirme sanatçılarını ise doğru proje ile buluşturur. Ses bankasından ses aldığınızda doğru sesle çalışmış olur, doğru sesin markanıza kattığı değerin keyfini yaşarsınız. Ses bankasına ses vermek seslendirme sanatçısı için kazançlı bir yatırım iken ses bankasından ses almak ajans, yönetmen, yapımcı veya serbest iş yapanlar için prestij sayılır. Ses bankasıyla hem ses alırken kazanırsınız hem sesinizi yatırırken. Ses bankası bünyesinde yer alan seslendirme sanatçıları Türkiye’nin en bilindik, duyulmuş ve meşhur seslerinden oluşur. Ses bankası seslendirme sanatçıları, seslendirmenler, ses yetenekleri, vokaller ve yabancı dil seslendirme yapan kişilerden oluşur. Seslendirme kadroları seslendirme yönetmenlerinin seçimleri sonucunda oluşturulur. Ses bankası Türkiye’de medya üretimi sektöründe faaliyet gösteren ajanslara, yönetmenlere, yapımcılara, dijital ajanslara, serbest çalışanlara yönelik projelerine uygun seslendirme sanatçısı sunar veya öneride bulunur. Projeye uygun ses seçimi müşteri tarafından yapılabildiği gibi ses bankası tarafından öneri olarak ta sunulmaktadır.

Ses Bankası Yabancı Dil Sesler

Ses bankasında Dünyanın en iyi voiceover’ları kayıtlıdır. İngilizce (British-Amerikan), Almanca, Arapça, Fransızca, İspanyolca, Rusça, İtalyanca gibi anadilde seslendirme yapan yetenekler ile medya üretimi sektöründe birçok projeye seslendirme hizmeti sunulmaktadır. Ses bankası aynı zamanda yabancı dilden Türkçeye Türkçeden istenilen yabancı dile çeviri ve altyazı hizmeti de sunmaktadır. Ses bankasında bulunan yabancı dil seslendirme sanatçılarının çoğu İstanbul stüdyomuzda ses verirken diğerleri bir gün opsiyonlu olmak üzere seslendirme yapabilmektedirler. Ses bankası müşterilerine yabancı dil seslendirme hizmetini çeviri metin kontrolü yaparak seslendirir ve en fazla iki iş günü içerisinde teslim eder. Yabancı dil seslendirme konusunda Türkiye’de en çok tercih edilen Türkçeden İngilizceye çeviri ve seslendirme. Bunu İngilizce bir videoyu Türkçeye çevirme takip ediyor. Daha sonra sırasıyla Arapça, Rusça, Almanca ve Fransızca geliyor.

Ses Bankası Başvuru

Ses bankasına başvuru yapmak için öncelikle profesyonel ve sektörde en az beş yıllık bir tecrübenizin olması gerekiyor. Başvurunuzu cv ve ses örneklerinizi mail yoluyla göndererek yapmanız gerekiyor. Yapılan başvurular sonucunda olumlu veya olumsuz olarak tarafınıza dönüş yapılıyor. Değerlendirmeye alınmayan başvuruları eksik cv ve demo niteliği taşımayan ses kayıtları oluşturuyor. Başvurusu kabul edilen sesler ile irtibat sağlanıp çalışma koşulları hakkında detaylı bilgilendirme yapılıyor.

Ses Bankası Nasıl Çalışır?

Ses bankası yerli yabancı yüzlerce seslendirme sanatçısı, yetenek, vokal, taklitçi, dublaj seslerinin kabul edildiği bir platformdur. Medya üretimi sektöründe seslendirme ve dublaj ihtiyaçlarına kaliteli, popüler ve profesyonel sesler ile çözüm sunmayı sorumluluk biliyoruz. Ses bankası platformundan mobil veya PC den dinlediğiniz ve projenize uygun bulduğunuz seslerden favori listesi oluşturabiliyorsunuz. Bu favori listesini dilerseniz seçtiğiniz bir başka kişiye e-posta yoluyla gönderebiliyorsunuz. Ses bankasında son dinlediğiniz sesleri görüntüleyebiliyor, bu listeyi temizleyebiliyorsunuz. Ses bankasından seçim yaptığınız bir ses ile ilgili fiyat teklifi almak için bizlere mail yoluyla ulaşabilirsiniz. Seslendirmesi yapılacak metnin kelime sayısını ve yayın mecrasını paylaşarak projenizle ilgili fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp ile Hızlı Destek