fbpx

Ses Bankası Nedir?

Ses Bankası Nedir?

Ses Bankası Nedir?

Ses bankası; seslendirme ve dublaj sanatçılarının, vokallerin yer aldığı bir platformdur. Ses ihtiyacı olan projeler ile seslendirme sanatçılarını, seslendirme sanatçıları ile de doğru projeleri buluşturur. Ses bankası üzerinden ulaştığınız sesler sayesinde doğru sesle çalışmış olur ve doğru sesin markanıza kattığı değerin keyfini yaşarsınız.

Ses bankasına ses vermek, seslendirme sanatçısı için kazançlı bir yatırım iken, ses bankasından ses almak ise ajans, yönetmen, yapımcı veya serbest iş yapanlar için kazançlı ve prestijli bir iş sayılır. Yani ses bankasıyla, hem ses alırken kazanırsınız hem de bankaya sesinizi yatırırken.

Projelerdeki seslendirme kadroları ise seslendirme yönetmenlerinin seçimleri sonucunda oluşturulur. Sonrasında Türkiye’de medya üretimi sektöründe faaliyet gösteren ajanslara, yönetmenlere, yapımcılara, dijital ajanslara, serbest çalışanlara yönelik, projelerine uygun seslendirme sanatçıları bu seçimler doğrultusunda sunulur. Ardından projeye uygun ses seçimi müşteri tarafından yapılarak sonuçlandırılır ve seslendirme aşamasına geçilir.

Ses Bankası; Yabancı Dil Sesler

Ses bankasında, Dünya’nın en iyi seslendirme sanatçıları kayıtlıdır. İngilizce (İngiliz-Amerikan), Almanca, Arapça, Fransızca, İspanyolca, Rusça, İtalyanca gibi popüler diller için anadilde seslendirme yapan yetenekler ile medya üretimi sektöründe birçok projeye seslendirme hizmeti sunulmaktadır.

Ses bankasında bulunan yabancı dil seslendirme sanatçılarının çoğu İstanbul stüdyomuzda ses verirken, diğerleri bir gün opsiyonlu olmak üzere yaşadıkları lokasyon üzerinden seslendirme yapabilmektedirler.

Yabancı dil seslendirme hizmeti verilirken, gerektiğinde metninin çevirisi ve kontrolü de yapılarak seslendirilir ve en fazla iki iş günü içerisinde teslim edilir.

Ses Bankası Başvuru

Ses bankasına başvuru yapmak için öncelikle profesyonel ve sektörde bir sürelik tecrübenizin olması gerekiyor. Sonrasında başvurular cv ve ses örneklerinin mail yoluyla gönderilmesi ile yapılır ve yapılan başvurular sonucunda olumlu veya olumsuz olarak tarafınıza dönüş sağlanır.

Ses Bankası Nasıl Çalışır?

Ses bankası; yerli ve yabancı yüzlerce seslendirme sanatçısı, vokal, dublaj seslerinin kabul edildiği bir platformdur. Ses bankası platformundan mobil veya PC den dinlediğiniz ve projenize uygun bulduğunuz seslerden favori listesi oluşturabiliyorsunuz. Bu favori listesini dilerseniz seçtiğiniz bir başka kişiye e-posta yoluyla da gönderebiliyorsunuz. Web sitesini tekrar ziyaret ettiğinizde, ses bankasında son dinlediğiniz sesleri görüntüleyebiliyor ve dilerseniz bu listeyi temizleyebiliyorsunuz.

Ses bankasından seçim yaptığınız bir ses ile ilgili fiyat teklifi almak için bizlere mail yoluyla ulaşabilir, seslendirmesi yapılacak metnin kelime sayısını ve yayın mecrasını paylaşarak projenizle ilgili fiyat teklifi alabilirsiniz.

BiberSA Prodüksiyon olarak, medya üretimi sektöründe seslendirme ve dublaj ihtiyaçlarına kaliteli, popüler ve profesyonel sesler ile çözüm sunmayı sorumluluk biliyoruz. Bu sebeple ses bankamız bünyesinde yer alan seslendirme sanatçıları, Türkiye’nin en bilindik, tecrübeli, meşhur seslerinden oluşmaktadır. Böylece alınacak hizmet sonrası memnuniyet oranı, çok daha yüksek seviyelerde olmaktadır.

Ses Castı Kaşe Bedeli Nasıl Belirlenir?

Kaşe bedeli, proje içeriğine göre değişmektedir. Ses Castı’nda kaşe bedeli olan seslendirme sanatçıları olduğu gibi, seslendirme ajansının fiyatlarını belirlediği yeteneklerde bulunur. Bu durumda da genellikle seslendirme ajansları projenin bütçesine göre seslendirme yeteneklerine belirli oranda ödeme yaparlar. Kendi kaşe bedelini belirleyen sanatçılar piyasada belli bir tecrübe ve üne kavuşmuş kişilerdir. Bu sektöre yeni başlayan kişilerin tanınana kadar böyle bir şansı pek olmaz.

Kısacası; zengin bir ses castına sahip olan ve her geçen gün seslendirme ekibini yenileyen seslendirme ajansları; yapım şirketlerine, reklam ajanslarına vs. yani medya üretimi sektöründe faaliyet gösteren tüm firmalara, farklı ses renkleri sunarak, projelerine uygun ses konusunda çözüm ortaklığı yaparlar. Onlardan biri olan BiberSA Prodüksiyon, Türkiye’nin bu anlamda saygın seslendirme ajansları arasında önemli bir yere sahiptir. Katılmış olduğu sektör fuarları ve organizasyonlarda bünyesindeki ses castını diğer yapım şirketlerine tanıtma fırsatı bularak, yurt içi ve yurt dışından birçok projeye ses olma fırsatı yakalamıştır.

Bu gönderiyi paylaş

WhatsApp ile Hızlı Destek