fbpx

Sesinizi Hangi Dilde Alırdınız?

Yabancı Dil Seslendirme

Sesinizi Hangi Dilde Alırdınız?

Medya üretimi sektöründe firmalar, ajanslar yerli seslendirme ve dublaj hizmetinin yanında yurtiçi ve yurtdışında yabancı dil opsiyonuyla gösterime girecek olan video içerikler için İngilizce seslendirme başta olmak üzere, Arapça, Almanca, Rusça, İtanyanca, İspanyolca, Çince seslendirme ve dublaj hizmetine ihtiyaç duyarlar. Yabancı dil seslendirme konusunda profesyonel seslendirme sanatçılarıyla çalışan BiberSA Prodüksiyon size sesinizi hangi dilde alırdınız? diye soruyor. Yabancı dil seslendirme hizmetinin yanında çeviri ve altyazı hizmetleri sunan ajansımız seslendirme ve dublaj projelerinizi tam gününde teslim ediyor. Yabancı dil seslendirme ve dublaj hizmeti verdiğimiz dillerden en çok talep edilenleri şu şekilde sıraladık;

İngilizce Seslendirme

İngilizce dublaj medya üretimi sektörünün vazgeçilmez hizmetleri arasında yer almaktadır. Film ve video projeleri için yapım şirketleri genellikle voice over dediğimiz İngilizce seslerine ihtiyaç duyar. Bunun için yapım şirketleri seslendirme ajansı bularak, seslendirme ajansı cast’ında yer alan İngilizce sesler kategorisinden projeye uygun sesi seçerek, İngilizce dublaj hizmetini satın alırlar. İngilizce dublaj, İngilizcenin evrensel bir dil olması dolayısıyla çeşitli aksan ve ülke dillerine göre farklılıklar gösterir. Projesine İngilizce seslendirme hizmeti almak isteyen yapım şirketleri ve kişiler, İngiliz İngilizcesi, Amerikan İngilizcesi ve Avustralya İngilizcesi başta olmak üzere tercihlerini bu aksanlardan seçerler. İngilizce dublaj, projenin seslendirme ajansına gelmesi ve çevirinin yapılmasıyla başlar. En önemli işlerden birisi olan çeviri projeye konu olan firmanın sektörel analizleri yapılarak teknik olarak doğru çeviri yapıldıktan sonra, İngilizce seslendirmen voice over tarafından seslendirmesi yapılır. İngilizce dublaj ise; İngilizce seslendirmesi yapılan projeye yeniden İngilizce dilde dublaj yapılması işlemidir.

Arapça Seslendirme

Arapça Seslendirme

Arapça seslendirme ve dublaj yabancı dil seslendirme alanında en çok tercih edilen diller arasında yerini almıştır. Özellikle Türkiye’deki Suriye uyruklu nüfusun artmasıyla ticari alanda seslendirme ve dublaja olan talep her geçen gün artmaktadır. Arapça seslendirme ve dublaj hizmetinin yanında çeviri ve altyazı hizmetleri yine talep edilen hizmetler arasında yer almaktadır. Arapça seslendirme sadece ülkemizde değil ülkemizde faaliyet gösteren firmaların yurtdışı fuarlarda ve yayın mecralarında gösterime girecek olan görsel içeriklerinin içinde yabancı dil seslendirme vazgeçilmez ihtiyaçlar arasında yer almaktadır.

Almanca Seslendirme

Almanca Seslendirme

Video Projelerinize özel Almanca dilinde seslendirme hizmetini profesyonel alman sesler ile sunulur. Seslendirme sanatçıları her biri ana dilinde profesyonel seslerden oluşmaktadır. Projeniz için uygun alman seslendirme sanatçısını seçerek seslendirme ajanslarından teklif isteyebiliyorsunuz. Bu hizmetin yanında reklam ajansları, yapım şirketleri, dijital ajanslara özel çeviri hizmeti de verilmektedir. Metinleriniz yine ajanslar tarafından Türkçe’den Almanca’ya, Almanca’dan Türkçe’ye çevirilmektedir. Almanca seslendirme sanatçıları kaşe bedeli üzerinden çalışırlar. Bazı seslendirmen sayfa başı fiyatlandırma yaparken, bazıları kelime sayısına göre bir bütçe oluşturulmaktadır. Seslendirme sanatçısının kelime başı birim fiyatı ile toplam sözcük/kelime sayısının çarpımı bize toplam seslendirme maliyetini verecektir.  Almanca seslendirme ve dublaj kayıtlarını en son ses teknolojileriyle donanmış stüdyolardan istediğiniz formatta talep edebiliyorsunuz.

Rusça Seslendirme

Rusça Seslendirme

Video içerik seslendirmeleri için Dünya’nın en iyi Rusça sesleriyle sunulmaktadır. Seslendirme cast larında yer alan Rusça seslerin her biri ana dilinde ve profesyonel seslerden oluşmaktadır. Ses bankasında bulunan Rusça seslendirmenler kaşe bedeli mukabili çalıştıklarından projenizin rusça seslendirme bütçesini oluşturup teklif almak için; projenizin süresi (sayfa sayısı veya kelime sayısı), yayın mecrası (radyo, TV, İnternet, yayın olmayan mecra) gibi parametreleri bizlerle paylaşmanız gerekmektedir. Bazı rusça seslendirme sanatçıları sayfa sayısına göre çalışırken, bazı sesler kelime başı birim fiyat üzerinden çalışırlar. Oluşan bu birim fiyatlar üzerinden yayın mecrası, yayın süresi rusça seslendirme fiyatlarını doğrudan etkiler. Seslendirme Ajansları rusça seslendirme ve dublaj hizmetinin yanında Rusça çeviri ve redakte hizmeti de vermektedir. Ajansımıza göndereceğiniz video bağlantı linki, text, reklam metni gibi materyalleri Türkçe’den Rusça’ya, Rusça’dan Türkçe’ye çeviri yapılmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

WhatsApp ile Hızlı Destek