Sesinizi Hangi Dilde Alırdınız?

Yabancı Dil Seslendirme

Sesinizi Hangi Dilde Alırdınız?

Medya üretimi sektöründe firmalar, yerli seslendirme ve dublaj hizmetinin yanında, yurt içi ve yurt dışında yabancı dil opsiyonuyla gösterime girecek olan video içerikler için de İngilizce seslendirme başta olmak üzere, Arapça, Almanca, Rusça, İtalyanca, İspanyolca, Çince gibi popüler olan diller ile seslendirme ve dublaj hizmetine ihtiyaç duyabiliyorlar.

Global sahalarda yayınlanacak video içerikler için ihtiyaç duyulan bu yabancı dil ile seslendirme ve dublaj konusunda, profesyonel seslendirme sanatçılarıyla çalışan BiberSA Prodüksiyon, size “Sesinizi hangi dilde alırdınız?” diye sorarak, farklı dil seçenekleri konusunda projelerinize destek veriyor.

Yabancı dil seslendirme hizmetinin yanında çeviri ve alt yazı hizmetlerini de sunan ajansımız, seslendirme ve dublaj projelerinizi tam gününde teslim ediyor.

Yabancı dil seslendirme ve dublaj hizmeti verdiğimiz dillerden en çok talep edilenleri şu şekilde sıraladık;

İngilizce Seslendirme

İngilizce, dünya dili olarak kabul gören bir dil olması sebebi ile birçok firmanın global çalışmalarında ilk tercihidir. O sebeple medya alanında da İngilizce seslendirme ve dublaj, sektörün vazgeçilmez hizmetleri arasında yer almaktadır. Dolayısıyla da bu durum, film ve video projelerine konuşabilecek profesyonel seslendirme sanatçılarına yönelik doğan ihtiyacı da beraberinde getiriyor. Bunun için yapım şirketleri, seslendirme ajansı bularak, ajansın ses castında yer alan İngilizce sesler kategorisinden projeye uygun sesi seçer ve İngilizce dublaj hizmetini satın alırlar.

İngilizce dilinin bu kadar yaygın olması sebebi ile çeşitli aksan ve ülke dillerine göre farklılıklar göstermesi de kaçınılmaz olmuştur. Ancak seslendirme ve dublaj projelerinde genel olarak Amerikan, İngiliz ve ya Avustralya İngilizcesinin kullanımı tercih edilmektedir. Çünkü dilin kökeni bu topraklardan gelmiştir.

İngilizce dublaj, projenin seslendirme ajansına gelmesi ve çevirinin yapılmasıyla başlar. En önemli işlerden birisi olan çeviri, projeye konu olan firmanın sektörel analizleri yapılarak teknik olarak doğru çeviri yapıldıktan sonra, İngilizce seslendirmen tarafından seslendirmesi yapılır.

Arapça Seslendirme

Ülkemizde Arapça seslendirme ve dublaj, yabancı dil seslendirme alanında en çok tercih edilen diller arasında yerini almıştır. Özellikle Türkiye’deki Suriye uyruklu nüfusun artmasıyla değişen ticari yapı, bu alandaki pazarlama faaliyetlerinde seslendirme ve dublaja olan talebi her geçen gün artırmaktadır.

Arapça seslendirme ve dublaj hizmetinin yanında çeviri ve alt yazı hizmetleri de yine talep edilen hizmetler arasında yer almaktadır.

Arapça seslendirme, sadece ülkemizde değil, ülkemizde faaliyet gösteren firmaların yurtdışı fuarlarında ve yayın mecralarında gösterime girecek olan görsel içerikleri içinde ihtiyaç haline gelmiştir.

Almanca Seslendirme

Almanya topraklarında yerleşik hayat yaşayan birçok Türkiye vatandaşının olması sebebi ile, iki ülke arasında artan ticari ilişkiler ve turizm sayesinde ülkemizde Almanca dili için yoğun bir talep oluşmuştur. Bu yoğun talebi karşılamak üzere video projelerinize özel Almanca dilinde seslendirme hizmetini, profesyonel Alman sesler ile sunuyoruz.

Projeniz için uygun olan Alman seslendirme sanatçısını seçerek, seslendirme ajanslarından teklif isteyebilirsiniz. Bu hizmetin yanında reklam ajansları, yapım şirketleri ve dijital ajanslara özel çeviri hizmeti de verilmektedir.

Seslendirme sanatçısının kelime başı birim fiyatı ile toplam sözcük/kelime sayısının çarpımı bize toplam seslendirme maliyetini verecektir. Almanca seslendirme ve dublaj kayıtlarını en son ses teknolojileriyle donanmış stüdyolardan istediğiniz formatta talep edebiliyorsunuz.

Rusça Seslendirme

Rusça, özellikle son zamanlarda artan ticari ilişkilerimizden dolayı ve yıllardır turizm alanında Rus halkının ülkemizi tercih etmesinden dolayı, ülkemizde sıkça tercih edilen bir başka popüler dildir.

Video içerik seslendirmeleri, Dünya’nın en iyi Rusça sesleriyle sunulmaktadır. Seslendirme cast larında yer alan Rusça seslerin her biri ana dilinde ve profesyonel seslerden oluşmaktadır.

Seslendirme ajansı olarak Rusça seslendirme ve dublaj hizmetinin yanında Rusça çeviri ve redakte hizmeti de vermekteyiz.

Ajansımızın ses bankasında bulunan yabancı dil seslendirmenleri, kaşe bedeli mukabili çalıştıklarından, projenizin yabancı dil seslendirme bütçesini oluşturup teklif almak için; projenizin süresi (sayfa sayısı veya kelime sayısı), yayın mecrası (radyo, TV, İnternet, yayın olmayan mecra) gibi parametreleri bizlerle paylaşmanız gerekmektedir.

Bazı yabancı dil seslendirme sanatçıları sayfa sayısına göre çalışırken, bazı sesler kelime başı birim fiyat üzerinden çalışırlar. Oluşan bu birim fiyatlar üzerinden yayın mecrası ve yayın süresi yabancı dil seslendirme fiyatlarını doğrudan etkiler.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp ile Hızlı Destek