fbpx

SESLİ ÇEKİM HİZMETLERİ

BiberSA Prodüksiyon Seslendirme Dublaj ajansı olarak sektöründe tecrübeli, seçkin ses kayıt teknisyenleri, boom operatörleri, güncel ve son teknolojiyle donatılmış sound ekipmanlarıyla; yerli, yabancı sinema filmleri, reklam, dizi, sitcom, belgesel, tanıtım ve TV programlarında canlı ses kaydı (Location Sound Recording), ses ekip ve ekipman tedarik (Rental Service) hizmeti ve her türlü prodüksiyon hizmeti sunuyoruz. Profesyonel sesli çekim ekibimiz eşliğinde ekipmanlarımızı günlük, haftalık, aylık veya sezonluk projeleriniz için kiralıyoruz. Sesli çekim ekipmanlarımız ileri teknolojiye sahip uzman operatörler eşliğinde kullanılmaktadır. Ajansımızda boom operatörü, kayıt operatörü için ekstra ücret talep edilmemektedir. Kiralamış olduğunuz ekipmanlar operatörleri ile dilerseniz operatörsüz olarak kiraya verilmektedir. Sesli çekim ekibi kiralama fiyatları ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen bizi arayın. 0212 288 63 01

SESLİ ÇEKİM EKİPMANLARI

Sesli çekim hizmetlerinde kullandığımız ileri teknoloji ekipmanları hizmetinize sunuyoruz. Ses kaydedici olarak 4 adet Tascam DR-680MKII Digital Multitrack Recorder kullanıyoruz veya kameraya kaydediyoruz. Sesleri 4 adet Audio-Technica AT8035 – Shotgun Condenser Microphone eşliğinde alıyoruz. Uzun ve hafif karbon fiber Ambient QP 4140 Boom Pole saatlerce süren çekim için bizlere kolaylık sağlıyor. Yüksek kalitede ses kaydı için kullandığımız ekipmanları deneyimli ses teknisyenleri eşliğinde setup’lara gönderiyoruz. Kaliteli ekipmandan ziyade iyi bir operatörle en üst seviyede ses kalitesi alınabileceğini biliyor hizmetimizi bu ilkeye uygun şekilde veriyoruz.

RECORDERTascam DR-680MKII

MICROPHONEAudio-Technica AT8035

POLEAmbient QP 4140 Boom Pole

SAFEGUARDRaycode Windshield

SESLİ ÇEKİM ÇEŞİTLERİ

Sesli çekim hizmetinde mekân çok çok önemlidir. Zira boom operatörü projeye göre (diyalog) insan sesi mi yoksa çevre sesimi kaydedeceğini bilmesi gereklidir. Kaydedici ayarları ve pattern mekana göre ayarlanıp çekim yapılmalıdır. Kullanılan condenser mikrofonların çekim alanları ayarı yapılıp sadece odaklanılan bölgedeki sesler alınabilir. Eğer bir belgesel projesinde doğa sesleri alınacak ise kaydedici ayarları konsepte uygun şekilde yapılır. Mikrofon üzerindeki pattern ayarları da aynı şekilde mekâna göre ayarlanır. Özellikle dış çekim diyaloglarında çevre sesleri oldukça yoğundur ve diyalog seslerini bastırabilir. Ekibimiz bunun için pattern ayarlarını uygun şekilde yapıp ve özel filtreler kullanarak mükemmel bir kayıt imkânı sunmaktayız. Sesli çekim çeşitleri çekim mekanına göre farklılık göstermektedir.

WhatsApp ile Hızlı Destek