fbpx

Telefon Karşılama Sesi

Telefon Karşılama Sesi

Telefon Karşılama Sesi

Telefon Karşılama Sesi kurumsal firmaların müşterileriyle iletişim kurdukları ilk kapıdır. Santral karşılama seslerine medya üretimi sektöründe santral seslendirme veya santral anonsları denilmektedir. Telefon karşılama sesi o kadar önemlidir ki müşteriler firmayı aradıklarında karşılarına ilk o ses çıkar. Onun içindir ki kurumsal firmalar telefon santrallerinde ivr robotlarında sesi ve santral bekleme müziklerini özenle seçerek çok uzun olmamak şartıyla kayıt hazırlatırlar. Santral satışı yapan firmaların işi santral satmaktır. Santral seslendirmeleri, santral anonsları ve telefon karşılama sesleri yapan firmalar seslendirme ajanslarıdır.

Telefon Karşılama Sesi Hazırlamanın İncelikleri

Peki, iyi bir santral karşılama sesi hazırlatmanın püf noktaları nelerdir? Dilerseniz bu konu hakkında meraklıları için bilgiler verelim, yol gösterelim. İyi bir telefon karşılama sesi hazırlatmak için ilk yapılacak iş seslendirme ajansı seslendirme castı’ndan santral karşılama sesini seçmek olacaktır. Sonraki adım ise santral bekleme müziğini seçerek seslendirme ajansına hizmetin siparişini geçmektir. Santralinizin menüsünü okuması için santral menü metni eksiksiz olarak seslendirme ajansına e-posta yoluyla teslim edilmedir. Örnek metin şöyle olabilir; ‘ BiberSA Prodüksiyon’a hoş geldiniz… Dâhili numarayı biliyorsanız tuşlayınız. Bilmiyorsanız, muhasebe için biri, prodüksiyon için ikiyi, operatör için sıfırı tuşlayınız…’

Yukarıda saydığımız adımlar eksiksiz yerine getirildiğinde seslendirme ajansı telefon karşılama sesinizi santralinizde yayınlamak üzere size teslim edecektir. Revize talebiniz olduğu takdirde yine seslendirme ajansı sizlere bu hizmetin devamını sağlayacaktır. Telefon karşılama sesi hizmeti için en çok tercih edilen sesler kategorisinde kadın santral sesleri gelmektedir. Telefon karşılama sesleri sektöre göre kadın sesler ve erkek sesler ile yapılabilir. Telefon karşılama sesleri aynı zamanda yabancı dilde seslendirilebilmektedir. Yabancı dilde telefon karşılama sesleri Türkçe telefon karşılama seslerine oranla daha pahalı hizmetlerindedir. Yabancı dilde telefon karşılama sesleri BiberSA Prodüksiyon Seslendirme Dublaj Ajansında profesyonel seslendirme sanatçılarıyla yapılmaktadır. Bu hizmeti satın alacak olan kurumsal firmalara tavsiyemiz bu kadar zaruri telefon karşılama seslerini iyi seçmeli mutlaka profesyonel destek almalısınız.

Bu gönderiyi paylaş

WhatsApp ile Hızlı Destek